TERVETULOA
HEVOSTEN JA PONIENSHOW – NÄYTTELYYN

18.5.2014 KELLO 9
ALASPÄÄN RATSASTUSKESKUKSEEN

 

Näyttelytuomarit Veikko Hakala ja Eeva-Liisa Penttilä.

Kilpailujen aikataulu (alustava)

9.00 Luokka I Ponit
10.15 Luokka II Suomenhevoset
12.45 Lounastauko
13.00 Luokka III
14.45 BIS-kehä ja palkintojen jako

Ilmoittautuminen kansliaan viimeistään 30min ennen luokan alkua. Huomioikaa, että aikataulu on alustava.

Jokaisen luokan jälkeen valitaan 2-4 hevosta jatkoon BIS-kehään ja palkitaan paras nuori hevonen.

 

LUOKKA I PONIT                Kello 9.00


1.
Usvaniityn Irina             Shetlannin poni tamma      s. 2011

2. Katia                               Risteytysponi    tamma       s.2011

3. Pahnan Muru                Shetlannin poni tamma      s. 2008

4. Siltasaaren Wanilja       Shetlannin poni tamma      s. 2009

5. Suojalan Seireeni          Shetlannin poni tamma      s. 2006

6. Sörby´s Velisia               Shetlannin poni tamma      s. 2001

7. Pipari                              Shetlannin poni tamma      s. 2000  

8. Beukenoord´s BloessemWelsh B             tamma     s. 1999

9. Zara                                Risteytysponi    tamma       s. 1997

 

LUOKKA II SUOMENHEVOSET Kello 10.15

 

10. Lendur –Eemil              ori                 s. 1998

11. Usvasuon Tekila          tamma          s. 2006

12. Vienette                       tamma          s. 2009

13. Esilaulaja                     tamma          s. 2000

14. Poppakonsti                ruuna            s. 2006

15. Mustausva                   tamma          s. 2004

16. Viivianne                     tamma          s. 2005

17. Tulituike                       ruuna            s. 2010

18. Kielomäen Kaspian      ori                 s. 2011

19. Veräjän Tähti               tamma          s. 2011

20. Paritoni                        ori                 s. 2011

21. Kielomäen Aslan         ori                 s. 2011

22. Eloväläys                     ori                 s. 2012

23. Peurakallion Uljas       ori                 s. 2012

24. Lakeuden Sinervä       tamma          s. 2012

25. Orpolapsi                     ori                 s. 2012

26. Apsara                          tamma          s.2013

27. Taikalumi                     tamma          s.2013

 

LUOKKA III MUUT RODUT Kello 13

28. Sharon II                      tamma          s. 2003 Puola

29. Rabella                         tamma          s. 1995 Saksa

30. Shoshone                      tamma         s. 2005 Ruotsi

31. Fabled Carissima         tamma          s. 2007 Suomi

32. Ul Mirabella                 tamma          s. 2007 Tanska

33. Zally                              tamma          s. 2004 Hollanti

34. Hestyna                        tamma          s. 2002 Puola

35. Tjitte                             ruuna            s. 2005

36. Solaris                          tamma          s. 2009 Suomi

37. Alexa                            tamma          s. 2008 Saksa

38.Traviata                         tamma          s. 2004 Viro

39. Harlekin III                   ruuna            s. 1997 Tanska

40. El Fragante                   ruuna            s. 2010 Suomi

41.Britni´s Black Chiffon   tamma          s. 2010 Suomi

42. Jabadapajaa                 ruuna          s. 2011 Suomi

 

<< takaisin